James Hardie Sweden, filial till James Hardie Europe GmbH

Storgatan 82A
352 46 Växjö
Sverige
 
Kontakt:
Tel: +46 (0)73 540 32 30
 
Order: order-se@jameshardie.com
Teknik: teknik-se@jameshardie.com
Faktura: finance-se@jameshardie.com
Generellt: fermacell-se@jameshardie.com
 
Öppettider
Måndag-torsdag: 8.00 – 16.00
Fredag:  8.00 – 15.00
















Peter Klockare 
Country Manager Sverige

Mobil: +46 (0)73 517 99 60
peter.klockare@jameshardie.com
















Stefan Olofsson
Area Sales Manager/Södra Sverige

Mobil +46 (0)76 316 62 77
stefan.olofsson@jameshardie.com
















Marcus Kempe
Area Sales Manager/Norra Sverige

Mobil +46 (0) 70 972 80 13
marcus.kempe@jameshardie.com
 

Marie Bergman 
Area Sales Manager

Mobil: +46 (0)70 384 00 29
marie.bergman@jameshardie.com

Jubed Jalil 
Area Sales Manager

Mobil: +46 (0)73 517 99 64
jubed.jalil@jameshardie.com
















Michael Tönseth
Teknisk Specialist

Mobil +46 (0)73 517 99 62
michael.tonseth@jameshardie.com

 
















Thomas Åberg
Technical Key Account prefab housing / OEM

Mobil +46 (0) 73 517 99 69
thomas.aberg@jameshardie.com
















Sascha Johnsen
Marketing Manager Scandinavia

Telefon: +45 7566 6488
sascha.johnsen@jameshardie.com

 
 



Du kan också nå oss via detta formulär: 


 
Kön:

James Hardie Group använder den information du ger oss i detta formulär för att kontakta och förse dig med den information du vill ha för produkter, evenemang och nyheter
Ja, jag har läst Integritetspolicy och jag godkänner behandlingen av mina personuppgifter som beskrivs däri av James Hardie Group (Fermacell GmbH, James Hardie Europe B.V. och dess dotterföretag.
Jag vill prenumerera på nyhetsbrevet, och jag håller med om att personuppgifter kommer att samlas in. De uppgifter du tillhandahåller kommer endast att användas för att personifiera vårt nyhetsbrev och kommer inte att lämnas ut till tredje part. Upplysningar är frivilliga.
×