Försäljningsteam Sverige

fermacell sweden

 

Fermacell Sweden
Hufvudsta Gård, Bränneriet
SE-171 73 Solna
Tlf. 0735403230

Info mail: info-fermacell.se@xella.com
Tekniska frågor: teknik-fermacell.se@xella.com
Fakturan skickas till: Invoice-fermacell.se@xella.com
Orders: order@xella.com

Fermacell försäljning Sverige

Daniel Byberg
Försäljningschef Sverige / Sales Manager Sweden

 

  • Mobil: 
    0721541400

daniel.byberg@xella.com

Daniel Byberg

Karolina Siemaszko
Backoffice Fermacell Sweden

  • Mobil:
    0735403230

karolina.siemaszko@xella.com

 

Karolina Siemaszko

Thomas Åberg
(Key Account Manager)
Industri/Husindustri

  • Mobil: 
    0735179969

 

thomas.aberg@xella.com

 

Thomas Åberg

Christian Dahl
Area Sales Manager
Hallands Län, Västra Götalands Län
och Värmlands Län
 

  • Mobil: 
    0735179961

christian.dahl@xella.com

Christian

Tommy Sundell
(Area Sales Manager) Skåne län, Blekinge län, Kalmar län,Kronobergs län, Jönköpings län, Gotlands län.

Mobil: 
0709728013

tommy.sundell@xella.com

Tommy

Kim Lindholm
(Area Sales Manager)
Stockholm, Uppsala

  • Mobil: 
    0735179960

kim.lindholm@xella.com 

 

Kim Lindholm

Joakim Paar
(Area Sales Manager)
Östergötland, Södermanland, Västmanland, Närke och Dalarnas län

  • Mobil: 
    0763166277

joakim.paar@xella.com

Joakim Paar

Michael Tönseth
(Teknisk rådgivare)
Sweden

  • Mobil:
    0735179962

michael.toenseth@xella.com

 

 

Michael Tönseth